WordPress Hosting Nasıl Olmalıdır?

Wordpress Hosting nedir?
Wordpress Hosting nedir?

WordPress Hosting ,merhabalar, bu yazımızda wordpress alt yapısı kullanan web sitelerinizin performans olarak ihtiyaç duyduğu wordpress hostinglerden bahsediyor olacağım.

WordPress hostingler wordpress alt yapıları için özel olarak geliştirilmiş olup, sunucu firmaları tarafından wordpress’in ihtiyaç duyduğu kaynakların tam olarak karşılığı olarak düzenledikleri paketlere verilen isimlerdir.

Özellikle ülkemizde web sitelerinin büyük ölçeği wordpress alt yapısını kullanmaktadır. Hemen hemen her ihtiyaca karşılık gelmesi, temalarının ve eklentilerinin bolluğu, kolay kullanımı nedeniyle tüm internet sitesi ihtiyacı duyan işletme ve şahısların birinci tercihi konumunda.

Bu yazımız daha çok wordpress kullanmak isteyen ancak henüz tam anlamıyla bilgi sahibi olamayan kullanıcılara tercih edecekleri wordpress hosting konusunda bilgi sahibi olmaları yönünde rehber niteliği taşıyan bilgilendirici bir yazı olacaktır. WordPresse hakim olan kullanıcılar için yazımız biraz sıkıcı gelebilir 🙂

WordPress nedir?

WordPress Türkiye’de yaygınca kullanılan ve kullanıcıların hemen hemen tüm ihtiyaçlarını gerek tema gerek eklenti olarak karşılayan içerik yönetim sistemidir. Bir web sitesine ihtiyacınız varsa bunun en kolay yolu bir wordpress kurmaktır. Konu hakkında bilgi sahibi olmayan biri bile internette bulabileceği tamamen türkçe kaynaklar ile çok basit bir web sitesi kurabilmektedir. WordPress kendi web sitesi üzerinden tamamen ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Sadece indirip hostinginize atıp basit bir kurulum aşamasından sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hız ziyaretçi demektir, siteniz ne kadar hızlı ise SEO dan bir o kadar hızlı dönüş alırsınız. SEO sadece hız demek değildir ve bir çok maddesi vardır ancak hız bu maddeler arasında çok önemli bir yer tutmaktadır.

Neden wordpress’e özel bir hosting hizmeti kullanmalıyız?

WordPress bir içerik yönetim sistemidir ve içeriğinin dolu olması sebebiyle kendi sistemine uygun hazırlanmış hosting paketleriyle çok daha performanslı çalışabilmektedir. Ayrıca çoğu sunucu firması artık wordpress hosting paketlerinde wordpressi kurulu bir şekilde teslim etmekle birlikte yanında sizlere özel özellikler getirmektedir. Ayrıca fiyatlandırmayı da wordpress hostinge göre yaptığı için normal bir hostinge göre çok daha uygun fiyatlara çok daha performanslı bir barındırma hizmetine sahip olabilirsiniz.

 

WordPress hosting ve normal hosting paketleri arasındaki fark nedir?

WordPress sistem kaynaklarını gereğinden fazla kullanabilmektedir buda çok daha iyi özelliklere sahip bir hostinge aslında ihtiyaç duymamanıza karşın daha fazla masraf yapmanıza neden olmaktadır ancak wordpress hostingler daha çok kullanıcı erişimine oranla ücretlendirilmektedir.

Dünyanın bir numaraları hosting firması olan goddady’nin wordpress hosting paketlerine buradan bakabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*