5 Ücretsiz SEO dostu WordPress Teması

5 ücretsiz seo uyumlu wordpress tema

Hem mobilde hem masaüstü görünümünde Google Pagespeed oranı 90 ‘ın üzerinde olan SEO dostu tam tamına 5 ücretsiz temayı bu makalemizde bulabilirsiniz.

Özellikle biz wordpress blogu yazarlarının bildiği gibi, SEO açısından Google pagespeed oranı kullandığımız tema için oldukça önem arz etmektedir. Çünkü bildiğiniz gibi wordpress sitesi kurmak isteyenlerin blog yazmalarındaki asıl amaç web sitelerine ziyaretçi çekmektir ve ziyaretçilerin %90 ‘ı 2 saniyeden uzun sürede açılan sitelere girdikleri an çıkmaktadır. Bu da potansiyel ziyaretçilerin sitenize uğramadan anında çıkmaları demektir. Bu sadece sizlere ziyaretçi kaybettirmez aynı zamanda SEO açısından da olumsuz neticeleri olmaktadır, çünkü Google politikaları gereği ziyaretçiler arama sonuçları ile en alakalı web sitelerine ulaşmalı ve eğer bir kullanıcı sizin sitenize girip çok kısa sürede çıkıyorsa bu sizin web sitenizin arama sonuçlarıyla çokta alakalı olmadığı izlenimi vermektedir.

Paylaşacağım WordPress temalarını mythemeshop sitesinden paylaşmaktayım. Daha fazla tema için siteye direk erişim yapabilirsiniz.

OnePage Lite

Ücretsiz wordpress teması seo uyumlu, one page lite

 

Bu tema daha çok kurumsal firmalar için geliştirilmiştir. Ücretsiz WordPress kurumsal teması bir kuruluşun tanıtımında kullanılması tercih edilmelidir. Çok basit hakkımızda, vizyonumuz ve iletişim sayfalarını içerek web sitelerinizde bu temayı tercih edebilirsiniz.

Demo

İndir

Schema Lite

Ücretsiz wordpress teması seo uyumlu, Schema Lite

Sadece blog yazmakla uğraşmak isteyenler ve sade bir tasarım arayanlar için tam olarak ihtiyacı karşılayan basit bir tema olan Schema Lite, Google Adsense gelirleri ve SEO açısından çok faydalı bir temadır. Bu tema sayesinde sadece içerik üretmeye yoğunlaşabilirsiniz.

Demo

İndir

Musical

Ücretsiz wordpress teması seo uyumlu, Musical

Müzik sever ve müzisyen olup wordpress site kurmak isteyenler için oldukça etkili, görselliği zengin ve seo uyumlu olan bu wordpress teması tamamen ücretsiz.

Demo

İndir

SociallyViral 

Ücretsiz wordpress teması seo uyumlu, SociallyViral

Görselliği zengin ve SEO uyumlu sosyal paylaşım blogu için ücretsiz wordpress teması arayanlar için tam olarak istenileni karşılayan bir wordpress teması.

Demo

İndir

GridBlog

Ücretsiz wordpress teması seo uyumlu, GridBlog

Koyu renk severler için oldukça opsiyonlu bir başka wordpress teması

Demo

İndir

WordPress site kurmak isteyenler için seo uyumlu 5 adet temamızı bu yazımızda paylaşmış olduk. Konuyla ilgili sorularınız lütfen yorum olarak atmayı unutmayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*